Telefon Forum - Mobil Cihazlar ve Teknoloji Haberleri

Tam Versiyon: İos uygulama yanındaki bulut simgesi nasıl gider?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba, uygulamaların yanında çıkan bu bulut simgesi güncelleme gibi tıklayınca uygulamayı tekrar indiriyor, fakat sürekli geri geliyor. Tıklayıp yükledikçe bir süre sonra tekrar çıkıyor, bazen uygulamaları kullanabilir saklama alanı yok diyerek yüklemiyor, dolayısıyla uygulamaya giriş yapamıyorum. Var mı bu sorunla karşılaşan ve çözebilen? Hem zaman kaybı hemde kota kaybı yaşıyorum cevap veren ve çözüm bulmaya çalışan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. 

[Resim: 2e1781cace5f9325d0f7528d99bd3c18.jpg]
Merhabalar 
Bu bir sorun değil ayar gerektiren bir durum. Telefonunuzda saklama alanı azaldığında kullanmadığınız uygulamaları siler ve o simge çıkar uygulamalar silinir ama ayarlarınız silinmez üstüne tıkladığınızda tekrar yüklenir ve bu böyle devam eder gider. 

Bu ayarı kapatmak için sırası ile
Ayarlar / İTunes ve App Store / Kullanılmayanları Kaldır < Kısmını açık ise kapatıyoruz ve problem gidiyor. 

Bu yarı yaptığınızda artık uygulamalar kendiliğinden silinmeyecek ve böyle bir sorunla karşılaşmayacaksınız. 

İyi forumlar dileriz.
(23-05-2020, Saat: 01:09)Murat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhabalar 
Bu bir sorun değil ayar gerektiren bir durum. Telefonunuzda saklama alanı azaldığında kullanmadığınız uygulamaları siler ve o simge çıkar uygulamalar silinir ama ayarlarınız silinmez üstüne tıkladığınızda tekrar yüklenir ve bu böyle devam eder gider. 

Bu ayarı kapatmak için sırası ile
Ayarlar / İTunes ve App Store / Kullanılmayanları Kaldır < Kısmını açık ise kapatıyoruz ve problem gidiyor. 

Bu yarı yaptığınızda artık uygulamalar kendiliğinden silinmeyecek ve böyle bir sorunla karşılaşmayacaksınız. 

İyi forumlar dileriz.
Hızlı cevabınız için teşekkür ederim. Gerçekten büyük bir problemdi benim için baya kolay bir yolmuş ama bilmeyince işte sorun oluyor Big Grin